Fejsowe porady dla Pań i Panów w obrazku ujęte (z przymrużeniem oka)

Alfą i omegą w sprawie związków nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę. Nie do końca potrafiłam także zdiagnozować osobników płci męskiej kręcących się kiedyś w pobliżu mojej osoby. Jedni sprawiający wrażenie królewiczów z bajki okazywali się draniami, z kolei drudzy z pozoru nieciekawi mile mnie rozczarowywali. Siedem lat temu wpadłam po uszy i już się nie rozglądam w poszukiwaniu odpowiedniego kandydata do życia ze mną. Aktualnie pozostała mi tylko obserwacja 🙂 Jest to jednak piekielnie fascynująca sprawa bo mogę spokojnie obserwować sobie z boku kiełkujące relacje męsko damskie. Od Panów wymaga się dziś coraz więcej, a Panie rozkochane w facebookowych guru: Oczami mężczyzny, Gentleman & Sensual Erotic Xmen (omg…) postawiły poprzeczkę tak wysoko, że mało który Pan potrafi ją przeskoczyć. Każde słowo wyżej wymienionych guru jest traktowane arcypoważnie. Do tego gustownie dopasowany obrazek i kobieta jest już kupiona, nie tylko singielka, ale także matka, żona, kochanka i babcia. Rozumiem, że kobiety potrzebują takich form wsparcia, utwierdzenia ich w przekonaniu o swojej wyjątkowości, codziennego zabiegania o nie, ale moim zdaniem zbyt wiele autorzy stron wymagają od swojej płci…Gdyby każdy facet miałby stosować się do tych złotych rad zrobiłoby się piekielnie nudno…Bo nie każda dziewczyna / kobieta Drodzy Panowie posika się ze szczęścia jak przyciśniecie ją do blatu, dostarczycie rozkoszy i wręczycie jej w zębach czerwoną różę. Nie zmienia to faktu, że wiele sentencji wpadło mi w oko i muszę się z nimi zgodzić 😉


Ostatnio w sieci moje oczy dojrzały pewien obrazek. Oto on:

Na facebooku szał, kobiety masowo udostępniają, mężczyźni się oburzają, wypominając kobietom, że to samo można byłoby napisać o nich. Zniesmaczeni Panowie twierdzą, że kobieta mając do wyboru spokojnego, wspierającego mężczyznę i tak wybierze skurwysyna po którym będzie płakać. Kobiety ripostują i stanowczo zaprzeczają powyższemu stwierdzeniu. Przyglądam się tym słownym przepychankom i dochodzę do wniosku, że zarówno Panie jak i Panowie mają rację w tej całej gównoburzy. Dla wielu kobiet nie wystarczy żeby facet był spokojny, kochający, wierny, oddany i wspierający…Nagle wspomną sobie, że chciałyby żeby był jeszcze dziki i namiętny, czasami brutalny, porywczy i wolny… Niestety pewne cechy wzajemnie się wykluczają, chyba że facet może być jednocześnie spokojny i porywczy, oddany i wolny ?! Może ja o czymś nie wiem…i tacy egzemplarze chodzą po świecie. Prawda jest taka, że sporo z nas kobiet nie wie czego chce. Tworzą się jakieś sztuczne ideały. Z tym obrazkiem wszystko byłoby ok, gdyby wyciąć trzeci wiersz: NIE KŁOPOTEM. Panowie, rozumiem Wasze wkurzenie kiedy czytacie te słowa. Wielu z Was z pewnością chciałoby być takim wsparciem dla Pani umieszczającej ten obrazek na swojej fejsowej tablicy…ale doczytujecie ,,Nie kłopotem” i czar pryska. Bo przecież ktoś ,,mądry” kiedyś wcisną kobietom ciemnotę, że faceci to same kłopoty i one powtarzają to teraz jak mantrę. Tak samo jak lubią często wygłaszać hasła w stylu:

  • ,,Tak niewielu jest porządnych facetów”.
  • ,,Oni na mnie nie zasługiwali, ja potrzebuję mężczyzny, który będzie mnie na rękach nosił”.
  • ,,Przez facetów wylałam już morze łez”.

Z takim nastawieniem i określaniem facetów mianem kłopot, na pewno nowe łzy zasilą to morze rozpaczy…których powodem jedynym słusznym jest oczywiście … facet.


„Opiekować należy się pizdusiem. Prawdziwego mężczyznę się wspiera.” (Oczami mężczyzny)

Ohoho, trochę kompleksami zapachniało. Wsparcie i opiekowanie się drodzy znawcy tematu idą ze sobą w parze. Więc ,,prawdziwy mężczyzno” nie ,,pizdusiu” ! kiedy Twoja kobieta robi Ci gorącą herbatę z miodem i cytryną bo leżysz w łóżku ze stanem podgorączkowym i umierasz…;) to znaczy, że się Tobą opiekuje. Tak wiem, to bardzo trudne do zaakceptowania dla prawdziwego macho. Weź to na umięśnioną klatę 😉


Mnie odstrasza ten napis, a co dopiero ma powiedzieć biedny, przestraszony, zakochany i nieśmiały facet, który zbiera się z powiedzeniem ukochanej dziewczynie, że chce z nią spędzić resztę życia? Ten tekst nie jest motywujący, on jest odstraszający. Jeśli jakiejś niecierpliwej dziewczynie przyjdzie do głowy umieścić go na swojej osi czasu, niech trzy razy się zastanowi czy chce aby obiekt jej westchnień to przeczytał. Jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast ruszyć do boju i nagle z patrzenia przejść do czynów zacznie się wycofywać… I z ulgą przyjmie Twoje zamążpójście…:)


Mam bardzo mieszane uczucia dotyczące wyżej zamieszczonych i nie tylko obrazów. Z jednej strony rozumiem zamysł. Należy otworzyć kobietom i mężczyznom oczy na wzajemne potrzeby i zaspokajanie ich. Z drugiej jednak strony zmierza to wszystko w kierunku wykreowania nieistniejącego obrazu mężczyzny. Posiadającego całą pulę cech uruchamiających się zgodnie z życzeniem wybranki. Jeśli kobieta pragnie żeby facet był niegrzeczny – będzie niegrzeczny, żeby był spokojny – będzie spokojny, żeby był draniem – będzie nim, a potem na nowo niech się stanie kulturalnym gentelmanem … Mężczyzna robot, sterowany kobietą. To się nie może udać, ale widocznie jest na takie sentencje spore zapotrzebowanie. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że każda z Was Babeczki (która poszukuje lub czeka na uczucie) znajdzie swojego jedynego 🙂     Kierując się sercem i rozumiem, a nie fejsbukowym udostępnionym pierdylion razy tesktem.


Na koniec mój ulubieniec ostatnich dni:

www.kobiecyhumor.pl

 

😀

 

2 comments
  1. I takich wpisów bym sobie życzyła, jeśli mogę mieć życzenia. Lekko, ironicznie i bardzo trafnie. Tak naprawdę są ludzie którzy będą szukać nieistniejących ideałów, które propaguje internet. I ie znajdą, bo życie to nie internetowa bajka, tylko ciągła nauka kompromisów.

    1. No ja właśnie o takie życzenia i sugestie wręcz się dopominam 🙂
      Kompromis to drugie imię mojego partnera…, moje trzecie – drugie to – Maruda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.