Bajki, które potrafią rozśmieszyć dzieci i dorosłych…


*

,,Mamo, pooglądasz ze mną bajeczkę?”

*


Ten tekst słyszę niemal każdego dnia z ust mojej córeczki. Nie da się odmówić, choć z tyłu głowy pojawia się myśl, że w tym czasie mogłabym zrobić tyle rzeczy… No cóż, domowe obowiązki niech poczekają, a ja skuszę się na wspólne oglądanie bajeczki. Wykorzystam też sytuację i poprzytulam się z tą małą psotnicą. Wybieramy bajkę wspólnie, ale szefowa i tak ma decydujące słowo 😀

Założenie jest jedno, mamy się świetnie bawić podczas seansu 🙂 Dlatego też, stawiamy na rozśmieszające i zabawne historyjki, które:

a) nie wywołają u nas obopólnego ziewania i przysypiania, czyli reasumując nudy

b) nie będą totalnie ogłupiające (Kurczak i krowa – sorry, ale podziękujemy).

Pierwszą naszą kultową bajką jest: ,,Tom i Jerry”. Historie kota Toma i myszki Jerry bohaterów stworzonych przez Hanna i Barbera bawią dzieciaki i dorosłych do dnia dzisiejszego. Fabuła jest banalna, przez większość odcinków Tom próbuje schwytać myszkę Jerry wpadając na różne zwariowane pomysły. Dobra zabawa podczas oglądania ich szalonych przygód murowana, a ilość odcinków jest naprawdę spora, więc nie ma mowy o nudzie.

www.pixabay.com

 

Znacie ,,Marta Mówi”? Jeśli nie, koniecznie nadrabiajcie zaległości! Przygody Marty, psa, który po zjedzeniu zupy literkowej zaczyna mówić podbiją serca Waszych dzieci i Wasze zresztą również 🙂 Piosenka tytułowa z łatwością wpada w ucho i nie raz złapałam córkę i … siebie 😀 na podśpiewywaniu tekstu: ,,Marta jak zwyczajny pies, robi…Woof i woof i wrrrr!” 😀  Bajka jest nie tylko zabawna, ale ma również zalety edukacyjne ponieważ koncentruje się na tematyce mowy.

www.pbskids.org

 

Kolejną bajką na naszej top liście są: ,,Smerfy”. Któż Ich nie zna? Dzielne niebieskie ludki na czele z Papą Smerfem stawiające dzielnie czoła Gargamelowi i Jego kocurowi Klakierowi. Hit hitów. Śmieszne dialogi, wciągająca fabuła każdego z odcinków i zakończenie z morałem. Córa ma nawet do zabawy kolekcję gumowych figurek stikeezów, które od czerwca jeszcze się Jej nie znudziły (pisałam o tym tutaj -> http://zyciebezmejkapu.pl/index.php/2017/09/22/czym-sie-bawi-pieciolatka-top-5-ulubionych-zabawek/ ) Nas najbardziej śmieszą wpadki Gargamela i Klakiera, żarty Zgrywusa i wiedźma Hogata 😀 Jeśli nie znacie odcinków z Hogatą koniecznie ich sobie poszukajcie i obejrzyjcie.

www.pixabay.com

 

,,Struś Pędziwiatr i Kojot”, to była moja jedna z ulubionych bajek do pośmiania w dzieciństwie. Nie przypuszczałam, że uda się zachęcić moje dziecię do obejrzenia choćby jednego odcinka.. O dziwo mojemu dziecku na tyle spodobała się ta bajka, że dziś sama się dopomina o włączenie jej. Wie dobrze, że ja również należę do wielkich fanek przygód kojota, nieudolnie próbującego schwytać zwinnego strusia pędziwiatra. Śmiejemy się w czasie oglądania ,,Struśka” na głos i mamy już nawet swoje ulubione sceny, które mimo tego iż znamy od A do Z zawsze nas śmieszą, tak jakbyśmy oglądały je pierwszy raz 🙂

www.warnerbroscartoons.wika.com

 

Lubię to nasze wspólne oglądanie bajek, któremu towarzyszy rechotanie i świetny humor. Nie ma nic przyjemniejszego niż czerpać radość ze spędzania czasu razem. Dlatego warto czasami oprócz wartościowych opowieści z przesłaniem, wyciskających łzy z oczu dziecka i dorosłego zapodać sobie coś rozluźniającego i poprawiającego nastrój. Bajki, które przedstawiłam Wam powyżej zdecydowanie umilą czas spędzony wspólnie z dzieckiem przed telewizorem.

4 comments
  1. Dla nas Masza i niedźwiedź to największy hit 🙂 z twoich propozycji nie znam wogole tej bajeczki z psem. Musimy zerknąć 🙂

    1. My musimy nadrobić zaległości z Maszą 🙂 Marta mówi polecamy, bardzo fajna i wesoła bajeczka.

  2. U Nas na topie jest Psi Patrol 😄 ale też nie znamy tej bajeczki z psem ☺.

    1. Oj tak, Psi Patrol też jest fajny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.