Ogrodzieniec – idealne miejsce na rodzinne wyprawy

Lubimy rodzinne weekendowe wypady za miasto. Kiedy tylko czas i finanse nam na to pozwalają staramy się w piękne sobotnie dnie gdzieś wybywać. W internetach wyszukujemy najpierw miejsca z atrakcjami dla dzieci, myśląc przede wszystkim o dobrej zabawie naszej pociechy. Nie może wiać nudą jednym słowem. Dlatego kiedy w ubiegłym roku głowa rodziny zapodała pomysł wyjazdu do zamku Ogrodzieniec w połączeniu z zabawą w Parku Rozrywki – zgodziłam się w ciemno. Wiedziałam bowiem, że Tomek doskonale trafi w gust naszej Julki.  Sam zamek robi naprawdę wielkie wrażenie. Dla miłośnika takich budowli – Tomka, zwiedzanie go to była nie lada gratka. Choć muszę pochwalić też naszą córę, która pomimo ogromnego wówczas upału dzielnie maszerowała pomiędzy zimnymi murami zamczyska.

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

 

Kilka faktów o Ogrodzieńcu :

 

,, Teren między Krakowem a Częstochową, zwany również Wyżyną lub Jurą Krakowsko-Częstochowską, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz prawdziwa kolebka rodzimej kultury. Malownicze, śląskie obiekty zamkowe przyciągają swym urokiem rzesze turystów, chcących poczuć się jak ich przodkowie sprzed wieków.
Historia Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu sięga XIV wieku, został on wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5m n.p.m.).
Najpopularniejszy ze wszystkich zamków Orlich Gniazd.
Zamek był niemym świadkiem wielu wydarzeń historycznych takich jak potop szwedzki oraz miejscem ekranizacji seriali i filmów, m.in. ,,Janosika” czy ,,Zemsty” Andrzeja Wajdy.”

Źródło: www.zamek-ogrodzieniec.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

Po solidnym przemarszu w imponującym zamczysku przyszła pora na osławioną wisienkę na torcie, czyli Park Rozrywki 🙂

www.zyciebezmakeupu.pl
Kompleks, położony pod zamkiem Ogrodzieniec, składa się z pięciu atrakcji:
 • PARK MINIATUR, w którym można zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę.
 • PARK ROZRYWKI, w którym spędziliśmy większość czasu ze względu na atrakcje najbardziej odpowiadające naszej córce. A są to : dmuchane zamki, duży zamek rycerski, duża i mała huśtawka,  karuzela wiedeńska i mini tor gokartowy.
 • PARK DOŚWIADCZEŃ FIZYCZNYCH, coś dla ciekawskich starszaków, zainteresowanych prawami fizyki. 35 urządzeń, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak działają podstawowe prawa fizyki.
 • DOM LEGEND I STRACHÓW, atrakcja pozwalająca przenieść się w świat baśni oraz legend.
 • TOR SANECZKOWY, czyli tor zjazdowy z licznymi zakrętami, z możliwością regulacji prędkości. Taki przejazd naprawdę robi wrażenie 🙂

 

Ze wszystkich atrakcji dostępnych w Parku Ogrodzieniec, my skorzystaliśmy z Parku Rozrywki i Toru Saneczkowego.

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

www.zyciebezmakeupu.pl

 

Całodniowy pobyt okazał się strzałem w dziesiątkę. W tzw. międzyczasie zrobiliśmy sobie przerwę na małe co nieco i w pobliskiej karczmie zjedliśmy przepyszny swojski obiadek, a na deser oczywiście lody włoskie. Nie mogło zabraknąć również butelki wody mineralnej bo upał był niemiłosierny 🙂 Miejsce urzekło nas do tego stopnia, że niebawem (w okolicach Dnia Dziecka 😉 zamierzamy tam wrócić i być może tym razem skorzystać z atrakcji jeszcze przez nas niepoznanych. Choć podejrzewam, że największym zainteresowaniem nadal będzie cieszył się … dmuchany zamek! Jest to zdecydowanie jedno z lepszych miejsc na Śląsku nadających się na rodzinne wycieczki. Masa atrakcji dla dzieci zarówno młodszych jak i tych starszych. Na pobliskich straganach można zaopatrzyć się w pamiątkowy magnes, kubek lub obrazek z widokiem zamku.  Z ręką na serduchu polecam Wam to przepiękne miejsce!

 

8 comments
 1. Byłam tam „za dziecka”, ale ze swoim jeszcze nie, może uda się nadrobić w te wakacje. Dzięki za inspirację!

  1. Nie ma sprawy 🙂 Wybierzcie się razem, pociecha na bank się zauroczy tym miejscem 🙂 Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

 2. SUPER MIEJSCE, w sam raz na rodzinny wyjazd.
  Zazdroszczę i sama również chciałabym tam pojechać, może mi się uda.;-)

  1. Jak będziecie na Śląsku to odwiedźcie to miejsce koniecznie 🙂 Jeśli my będziemy na Podlasiu to poproszę Ciebie o polecenie jakiś fajnych, rodzinnych miejsc 🙂

 3. Znamy i bardzo lubimy Ogrodzieniec, ostatni raz byliśmy zimą, więc chyba pora na wiosenną wyprawę 🙂

  1. Zimą jeszcze nie byliśmy, widoki z zamku muszą być bajeczne 🙂

 4. Widać, że udany dzień. Ja też lubię ruiny 🙂

  1. Towarzystwo super to i dzień był udany 🙂 Faktycznie, niedawno podsyłałaś mi fotki z Twojej ostatniej wyprawy marcowo/kwietniowej i zdaje się, że były tam ruiny jakiegoś zamczyska? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.