Girls Just Want To Have Fun …

..śpiewała Cyndi Lauper. I za prawdę powiadam Wam, dobrze prawi, polać Jej!

Bo … dziewczyny chcą dobrze się bawić! Od czasu do czasu. W swojskim babskim gronie. Z plotami. Drinkami. Winem. Tańcem. Spoko ciuchem. Makijażem. Brakiem makijażu. W rozpuszczonych włosach. Chcą chichotać jak głupie gęsi i łypać wzrokiem na dżolero, który siedzi przy sąsiednim stoliku. Chcą tańczyć i złapać fazę. Obgadać teściową lub szefową. Bo wszystko to w nawias wzięte to jest właśnie ta nasza dobra zabawa, wyjście na miasto lub domówka u tej co ma wolną chatę. Piszę to ja 33 na karku, która mogłaby być nieco bardziej ogarnięta, ale … ani mi się śni!

Nawet mając swojego romeo, zajebistą pracę, dzieci pod opieką. Z pryszczem na środku nosa i okresem w fazie: ,, dzień 1 ”. Masz prawo sobie wyjść z domu i nie myśleć w kółko o najważniejszych rolach Twojego życia… dobrze się bawić… Oczywiście nie namawiam Cię do grzechu, bynajmniej … Ja tylko pytam:

Idziesz ze mną poszaleć?! No dalej!

Wyskakuj z dresików, chyba, że zamierzasz medytować nad problemami trzeciego świata. Pędem do szafy po Twój wystrzałowy i ukochany zestaw. Taki w którym nie będziesz bała się tańczyć coby Ci szew nie puścił w kroku albo w boku.. Rozpuść włos, odszukaj trochę zaschnięty tusz do rzęs, pomaluj je. Przed lustrem. Romeo może z dzieckiem zostać i może nawet mu przez myśl przejdzie, że Ty idziesz się ,,szlajać”. Ale! Spokojnie, powiadam Ci, wyluzuj. Zapomniałaś już, że jesteś człowiekiem i nic co ludzkie nie jest Ci obce? Uśmiechnij się. Robisz to dla siebie. Nie musisz chlać. Nie musisz wypić choćby kropli alkoholu, nie musisz nawet tańczyć. Ale idź. Nawet na godzinę. Przywitaj się z koleżankami, rozsiądź wygodnie szanowne 4 litery na zacnym krzesidle i : śmiej się, plotkuj, uroń łzę, zatańcz, zjedz coś dobrego (jeśli pijesz to koniecznie zjedz bo na pusty żołądek to w mig Cię chwyci) i baw się dobrze! 🙂

 

2 comments
  1. I właśnie w takich tekstach Ci najlepiej 🙂 Łatwo, lekko i przyjemnie. Lubię to!

    1. Dziękuję! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.